Realizace DiscGolfových hřišť

Co nabízíme?

Nabízíme vám kompletní realizaci discgolfového hřiště ve vámi zvoleném prostoru. Jsme schopni realizovat jak hřiště rekreačního typu, tak i profesionální discgolfová hřiště, které mohou sloužit i pro oficiální turnaje (domácí i zahraniční). Zajistíme pro vás vše potřebné a to v prvotřídní kvalitě. 

Základní služby:

ZHODNOCENÍ LOKALITY

(VŽDY ZDARMA)

Zaujal vás discgolf, ale nevíte, jestli je vámi vytipované místo pro realizaci hřiště vhodné? Rádi za vámi přijedeme a vybrané lokality společně s vámi zhodnotíme.

Možností je více. Discgolfová hřiště mají různou velikost a různý počet pevně stanovených jamek. Většinou se staví hřiště s 9, 12 nebo 18 jamkami. Záleží na velikosti plochy vaší lokality a samozřejmě také na vašich představách o rozsahu hřiště. 

CENOVÁ NABÍDKA A ZÁKLADNÍ STUDIE

  • zmapování a možnosti pozemku
  • časový plán realizace
  • možnosti rozvržení hřiště

PROJEKTOVÁ DOKUMENTACE

  • zaměření hřiště a jednotlivých jamek
  • rozmístění košů, včetně výhozišť a příslušenství
  • předložení grafického návrhu hriště
  • výpočet paru hřiště

INSTALACE HŘIŠTĚ

  • instalace výhozišť a jamek (košů)
  • instalace info tabulí, označení výhozišť, směrové ukazatele a další potřebné značení hřiště

Při projektování a realizaci discgolfového hřiště vždy klademe důraz na bezpečnost a ochranu životního prostředí. Hřiště navrhujeme tak, aby zapadala do krajinného rázu a poskytovala hráčům kvalitní sportovní zážitky a dobrý pocit ze hry.

Doplňkové služby:

SLAVNOSTNÍ OTEVŘENÍ HŘIŠTĚ

Na nové hřiště je vhodné upozornit širokou veřejnost. Standardně pořádáme slavností otevření našich hřišť, které zpravidla sestává z představení discgolfu, výuky základních hracích technik a mini-turnaje pro místní školy i širokou veřejnost. Program je možné uzpůsobit dle domluvy.

ZAJIŠTĚNÍ VÝBAVY

Pro další provoz hřiště jsou samozřejmě důležité samotné disky, kterými se discgolf hraje. Náš obchod Ultimo.cz vybaví vaše hřiště disky a dále jej můžeme pravidelně zásobovat. Na hřištích, která mají potřebnou infrastrukturu, je možné zřídit půjčovnu disků pro veřejnost.

PODPORA KOMUNITY

Kolem nových hřišť nezřídka vznikají lokální kluby hráčů. Tyto kluby rádi podporujeme, jelikož pomáhají rozšiřovat povědomí o discgolfu. Pomáháme klubům organizovat větší turnaje, věnujeme ceny do soutěží nebo je jakkoli podporujeme ve snaze dále šířit tento sport. 

Součástí každého hřiště jsou:

DISCGOLFOVÉ KOŠE

Koše jsou nejdůležitější součástí každého hřiště. Řetězy slouží pro zachycení disku, který musí skončit ve sběrném koši - do té doby není jamka dohraná. Instalujeme kvalitní koše značek Innova či Prodigy, které jsou prakticky bezúdržbové a bez problémů snesou celoroční provoz. Samozřejmostí je certifikace světovou asociací PDGA pro turnaje i těch nejvyšších úrovní.

INFORMAČNÍ TABULE

Hlavní informační tabule je umístěna vždy na začátku hřiště (poblíž prvního výhoziště) a nachází se na ní obecné informace o discgolfu, základní pravidla hry, mapa celého hřiště, bezpečnostní pokyny a další důležité informace (např. kde zakoupit / zapůjčit disky).

VÝHOZIŠTĚ

Výhoziště se nachází na začátku každé jamky a slouží pro výhoz prvního disku. Jako výhoziště nejčastěji instalujeme rohož z umělé trávy, dají se však použít i jiné materiály, to již záleží na objednateli hřiště. 

INFO TABULKY

Jedná se o informační tabulku, která se nachází na začátku každé jamky, vedle výhoziště, a hráči na ni najdou důležité informace, jako je trasa jamky, její délka, par či zvláštní pravidla (mandatory apod.). Stejně tak se zde nachází důležité bezpečností upozornění. Cedulky jsou formátu A4, mají ocelový podklad a UV stabilní tisk s antigrafity úpravou. 

Zabýváme se také stavbou hřišť na fotbalgolf, multigolf či adventure minigolf. Pro více informací navštivte stránky našeho projektu PARKLIFE.

Máte zájem o discgolfové hřiště ve vašem okolí a chcete se dozvědět více? Vyplňte formulář níže nebo navštivte sekci kontakty. Obratem se vám ozveme zpět a rádi poskytneme nezávaznou konzultaci.